5 DŮVODŮ, PROČ SI ZAMILUJETE SOLNÁ MÝDLA

5 DŮVODŮ, PROČ SI ZAMILUJETE SOLNÁ MÝDLA

„Ty jo, co to je? Tím se můžu umejt?“ ptají se snad všichni, co se u nás z nejrůznějších důvodů plánují sprchovat a na vaně objeví podezřelé mýdlo. Pórovité a neobvykle těžké. „Záleží na tvé odvaze,“ odpovídám většinou úskočně a jsem zvědavá, kdo vyleze z koupelny s tím, že si to těžké mýdlo chce odnést domů. A že takových je! Umýt se solným mýdlem je totiž zážitek. Proč?

 

#1 Žádná sušenka

Solné mýdlo tvoří hlavně dvě věci – sůl a nějaký pěnivý olej. Nejčastěji kokosový. Člověk by tak čekal, že po koupeli skončí vysušený jako treska. Opak je ale pravdou. Díky upravenému složení dokáže solné mýdlo něžně umýt i tu nejcitlivější pokožku.

 

#2 Je libo detox?

Solným mýdlům bývají často přisuzovány detoxikační účinky; někdy se doporučují také jako alternativa k solným koupelím. V tomto ohledu vás musím zklamat. Mýdlo, které zůstane na povrchu kůže pár vteřin, než ho smyjete, bohužel podle mě žádné detoxikační zázraky zařídit nedokáže. (Pokud byste si to chtěli ověřit, hledejte heslo osmóza a prostudujte, jak odstraňování škodlivých látek skrz kůži funguje). Kombinace soli a vhodných olejů ovšem zvládne pokožku důkladně vyčistit, zbavit odumřelých buněk a krásně prokrvit. To taky není k zahození.  

 

 

#3 Kožní opravář

Solná mýdla si nejvíc pochvalují ti, kteří se potýkají s nějakými kožními potížemi. Nejčastěji jde o ekzémy a akné, ale objevují se i dobré zkušenosti při řešení plísní a nepříjemného tělesného pachu.

 

#4 Pěna dní

Solná mýdla vytváří bohatou a krémovou pěnu, která vám dá pocit opravdu luxusní péče. V kombinaci s tím, že napomáhají i hojení drobných ranek, je lze s úspěchem využít také jako mýdla na holení.

 

#5 Tvrdé jako kámen

Díky svému specifickému složení jsou solná mýdla tvrdá a pokud mají možnost řádně vyschnout, i celkem odolná vůči rozmáčení. Na mýdlence tak při správné péči vydrží klidně několik měsíců.

Solná mýdla jsou opravdový unikát. Specifické ale nejsou jen jejich účinky, taky sestavování receptů, výroba a další kroky se trochu liší od běžného postupu. O tom zase někdy příště. Anebo osobně na kurzu.

 

Těším se na vás, ať už online nebo naživo 🙂


Související příspěvky

ZEOLITOVÉ MÝDLO S MANDLOVÝM MLÉKEM

ZEOLITOVÉ MÝDLO S MANDLOVÝM MLÉKEM

Pokračuju v jarní likvidaci tuků. Teda jako olejů a másel. (Nadbytečné tělesné tuky si ještě pár týdnů s dovolením ponechám.) Kromě nejrůznějších zbytků a zbytečků se tentokrát dostal ke slovu kosmetický jíl zeolit a domácí mandlové mléko. A vzniklo heboučké mýdlo, které něžně vyčistí suchou, […]

SMETANOVĚ SOLNÉ SRDÍČKO

SMETANOVĚ SOLNÉ SRDÍČKO

Nejsem žádný valentýnský nadšenec a většinou ani nedělám žádná tematická mýdla k různým svátkům. Tohle mýdlo se ale k oslavám lásky samo předurčilo. Původně mělo být čtvercové, tvořené bílým a růžovým trojúhelníkem. To se krásně povedlo, ovšem až na jednu maličkost. Po odlití mýdla jsem […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *