DÁRKY NA POSLEDNÍ CHVÍLI – FAKT POSLEDNÍ – DOMÁCÍ PLEŤOVÉ VODY

DÁRKY NA POSLEDNÍ CHVÍLI – FAKT POSLEDNÍ – DOMÁCÍ PLEŤOVÉ VODY

Poslední letošní tip na kosmetický dárek vyrobený během 10 minut a ze surovin, které nejspíš máte běžně doma. Dárek, který můžete připravit klidně večer před Štědrým dnem a nemusíte se kvůli tomu cítit špatně. S ohledem na absenci jakýchkoliv konzervantů totiž vydrží max. 2 týdny. Domácí pleťové vody je obvykle třeba před každým použitím řádně protřepat. Připravte si tedy vždy vhodnou vydezinfikovanou a hlavně dobře uzavíratelnou nádobku o objemu zhruba 150ml – záleží, kolik vody za poměrně krátkou dobu vámi obdarovaný asi tak spotřebuje. Hotové pleťové vody je dobré uchovávat v lednici a používat vždy na odlíčenou a vyčištěnou tvář.

 

Ovesná pleťová voda pro aknózní pleť

Ovesné vločky kůži zjemňují, vyhlazují, hydratují a šetrně čistí. Dokáží obličej zbavit nadměrného mazu, bakterií a odumřelých buněk. V kombinaci s levandulovým a bergamotovým esenciálním olejem pomáhají hojit malé ranky, které po akné někdy zůstávají, a to bez následných jizev.

 

18g ovesných vloček

90g vody

12g mořské soli

EO levandule

EO bergamot

 

Ovesné vločky zalijte vlažnou vodou a nechte asi půl hodiny stát. Vodu potom pomocí bavlněného kapesníku, plenky nebo jiného vhodného plátýnka zceďte a přelijte do předem připravené nádobky. Přidejte sůl, 4 kapky levandulového a 5 kapek bergamotového esenciálního oleje a řádně protřepte, dokud se sůl nerozpustí. Hotovo. Pokud vynecháte sůl a esenciální oleje (případně zvolíte takové, které vám na obličej vyhovují), máte vodu i pro suchou, citlivou anebo alergickou pleť.

 

 

Pleťová voda s mlékem a medem pro suchou a citlivou pleť

Med zklidňuje a vyživuje, mléko podporuje přirozené regenerační procesy a dodává potřebnou suché pokožce potřebnou vlhkost.

 

2g medu

50g vody

100g plnotučného (kozího) mléka

 

Tekutý med zalijte 50g studené vody, za stálého míchání přiveďte k varu a poté nechte asi 15 minut stát. Přeceďte, doplňte 100g plnotučného mléka a řádně promíchejte. Pleťová voda s mlékem a medem obvykle vydrží v lednici pouhých 5 dnů, často i méně. Je tedy vhodné připravovat častěji malé dávky. Pokud ji chcete někomu věnovat jako dárek, připravte mu skutečně na poslední chvíli před předáním vzorek a přiložte recept :-).

 

 

Univerzální hřebíčková voda

Pleťovou vodu z hřebíčku považuju za univerzální (pokud samozřejmě netrpíte alergií), neboť dokáže něžně opečovat pleť zdravou i jakkoliv problematickou. Díky svým antibakteriálním, antiseptickým, dezinfekčním a protizánětlivým účinkům pomáhá s léčbou akné a zároveň ji dobře snáší ekzematická pokožka, které hřebíčkový odvar ulevuje i od svědění. Podporuje též regenerační procesy kůže, hojení drobných ranek apod.   

 

15g hřebíčku

250g vody

 

Hřebíček zalijte vodou, přikryjte pokličkou a přiveďte k varu. Stáhněte plamen a nechte asi 20-30min probublávat. Poté plamen vypněte a pořád ještě pod pokličkou nechte odvar vychladnout. Vystydlou hřebíčkovou vodu můžete scedit do připravené uzavíratelné nádobky a uložit do lednice, kde vydrží použitelná zhruba týden. Do příště zjistíte, kolik vody za týden asi spotřebujete a množství si upravíte podle sebe.

 

 

Přeju všem veselé a klidné svátky, hodně štěstí a zdraví do nového roku, hodně povedených mýdel i jiné kosmetiky a vůbec všechno fajn a bezva. Děkuju, že to tady čtete, píšete zprávy a komentáře a hlavně se dělíte o svoje recepty a zkušenosti. Mějte  se krásně a v lednu zase tady napočtenou 🙂


Související příspěvky

52 ZW TIPŮ | #6 SUROVINY PRO DOMÁCÍ KOSMETIKU

52 ZW TIPŮ | #6 SUROVINY PRO DOMÁCÍ KOSMETIKU

Máme tu třetí den mezinárodního Týdne bez odpadu. Včera jste na fb stránce Prostě Mejdlo našli 5 tipů na bezobalový nákup kosmetiky a kosmetických surovin v Brně. V pondělí jste si mohli přečíst krátké zamyšlení o tom, jak při výrobě domácí kosmetiky redukovat zbytečné obaly. […]

VÁNOČNÍ PROSTĚ BALÍČKY

VÁNOČNÍ PROSTĚ BALÍČKY

Ráda se těším na Vánoce. Mám to dokonce radši, než svátky samotné. Líbí se mi, že je brzo tma a zima a sníh, co křupe pod nohama. Chodím často na vánoční trhy. Tahám rodinu na všechny vánoční dílny v galerii a swingové koncerty u vánočního […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *