VÁNOČNÍ PROSTĚ BALÍČKY

VÁNOČNÍ PROSTĚ BALÍČKY

Ráda se těším na Vánoce. Mám to dokonce radši, než svátky samotné. Líbí se mi, že je brzo tma a zima a sníh, co křupe pod nohama. Chodím často na vánoční trhy. Tahám rodinu na všechny vánoční dílny v galerii a swingové koncerty u vánočního stromu na náměstí. Vysedávám ve vánočně vyzdobených kavárnách. Nutím své nebohé dítě ke čtení kvalitních vánočních příběhů namísto nepříjemně všedních knížek o mašince Tomášovi. Uklízím jenom to, co se mi chce a jen v případě, že se mi chce. Ale vyzdobuju, myslím, poctivě. Peču pouze tehdy, souhlasí-li potomek s vykrajováním. S oblibou sleduju bruslící lidi na ledové ploše v centru města a představuju si, že třeba taky někdy půjdu bruslit. Třeba příští rok. Nebo za pět let. Až se naučím bruslit a bude se mi chtít odložit knížku, vylézt z kavárny do mrazu a riskovat zlomenou nohu nebo újmu na cti. No prostě. Mám ráda všechno, co se děje v adventním čase.

Ale vím, že mnozí jiní to tak nemají. Všichni ti vystresovaní a nevrlí, co mají zrovna před Vánoci hodně práce, musí všelicos zařizovat a připravovat a nakupovat. A říkají si, ať už je po svátcích. Anebo ti, kteří zkrátka Vánoce nemají z různých důvodů rádi.

 

Tak pro vás všechny, bez ohledu na váš postoj k vánočním svátkům, mám vánoční balíček vlastnoručně vyrobené domácí, voňavé, zcela přírodní a veskrze báječné kosmetiky.

 

Obsahuje mýdlo samozřejmě, ale taky další kosmetická překvapení.

A jak se k onomu balíčku dostanete? Napište mi prosím do komentářů, co zrovna teď, v době předvánoční, rádi děláte :-). Jednoho z vás potom vybere náhodný generátor a já se ozvu s gratulací a prosbou o adresu.

Mějte krásné nejenom Vánoce, ale i všechny předcházejí a následující dny!

 


Související příspěvky

52 ZW TIPŮ | #6 SUROVINY PRO DOMÁCÍ KOSMETIKU

52 ZW TIPŮ | #6 SUROVINY PRO DOMÁCÍ KOSMETIKU

Máme tu třetí den mezinárodního Týdne bez odpadu. Včera jste na fb stránce Prostě Mejdlo našli 5 tipů na bezobalový nákup kosmetiky a kosmetických surovin v Brně. V pondělí jste si mohli přečíst krátké zamyšlení o tom, jak při výrobě domácí kosmetiky redukovat zbytečné obaly. […]

52 ZW TIPŮ | #5 TÝDEN BEZ ODPADU A DOMÁCÍ KOSMETIKA

52 ZW TIPŮ | #5 TÝDEN BEZ ODPADU A DOMÁCÍ KOSMETIKA

Dneškem začíná mezinárodní TÝDEN BEZ ODPADU 2018.   Výroba domácí kosmetiky včetně mýdlaření ale s myšlenkou zero waste bohužel tak úplně neladí. Proč? Každý den od 3. do 7. 9. 2018 tu představím jednu problematickou oblast a několik tipů, jak se bezodpadovému ideálu aspoň přiblížit. […]Komentáře

  • Ráda se motám do příběhů o Ježíškovi,miluju vůni skořice a vanilky a punče,co je všude kolem,mám ráda balení dárků a moc se těším na vyrábění štědrovečerní večeře a na překvapené oči holek :))

  • Děkuji za soutěž a moc ráda se zúčastním. Oceňuji, že věnujete určitě hodně času výrobě kosmetiky a nabídnete ji jen tak do soutěže.
    Mně se zdá, že spoustu věcí, které děláme celý rok a zároveň i v předvánoční čas, a které máme rádi, tak v této době mají úplně jiné kouzlo…ať je to zapalování svíček, světýlek, popíjení horkých nápojů, hraní různých her, jen to, že jsme všichni spolu, návštěvy kostela, vycházky do lesa. V předánoční čas se synem rádi vyrábíme jedlé dárky i něco málo z kosmetiky, motáme věnce, tvoříme a vánočně se ladíme:)
    Přeji krásný a pohodový adventní čas.
    Veronika

  • Moc vám všem děkuju za účast 🙂 Ze všech komentářů na facebooku i tady náhoda vybrala paní Květu Kasíkovou. Ještě jednou děkuju a přeju krásné Vánoce a hodně štěstí a zdraví do nového roku!

  • Je pár dnů před vánoci a tak chystám dárky pro své blízké a přátelé, kteří se již tradičně těší na čajíčky, likérky, tinktury a sirupy z bylinek. Každý rok sbírám a suším a každý rok se mi bylinek nedostává, a to jsem si říkala že jsem to letos přehnala s tím sběrem a že to ani nezužitkuji. No snad si na jaře nebudu muset jít koupit do lékarny čaj na nachlazení jako správná kovářova kobyla. 🙂 Příští rok se pustím i do výroby kosmetiky. Přeji Vám všem moc krásné vánoce a hodně štěstí a zdraví v nadcházejícím roce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *